Centrum Kultury Scena to Dziwna

Scena Młodych: Rap Night [ZAPOWIEDŹ]

Tegoroczna Scena Młodych rozpoczyna się głośnymi beatami i szybkimi wersami! Centrum Kultury „Scena to dziwna” zaprasza na pierwszą Rap Night, podczas której zaprezentują się raperzy z Gniezna i okolic: Jelon & Pale Dread, Spankini oraz dager & Staffu 322 (gościnnie Jakub Grzechowiak). Wielkopolski Hip hop zabrzmi 2 marca o godz. 18.00 – wstęp wolny!

Jelon & Pale Dread zajmują się muzyką od ponad 5 lat. Dwoje raperów z różnych światów postawiło na próbę połączenia swoich stylów i eksperymenty. Nie potrzebują gatunkowych łatek i określeń – nie boją się sięgać po nowe brzmienia, zahaczając o psychodelę, klimat ulic i blokowisk czy agresywne wersy.

Spankini to rodowity gnieźniok, prosto z bloku wyciągnięty na bruk akademickiego języka. Swoją ekspresję ubiera w aksamitne dźwięki i starannie dobrane słowa, by natchnąć serca innych wrażliwców poupychanych w pseudointelektualne rozterki. Lekki jazzik, recytacja i ckliwe refreny – mieszanka idealna na miły wieczorek przy kawce.

dager i Staffu 322 to zachodniopolski duet hiphopowy. Obydwoje piszą teksty, a produkcją muzyczną zajmuje się głównie dager. Poznali się na studiach i postanowili spróbować swoich sił w zabawie słowem płynącej z czystej zajawki. Inspirowani takimi duetami jak OutKast czy PRO8L3M pozostają w klimatach starej szkoły, ale nie boją się stawiać kroków poza jej granicami. Na scenie z chłopakami wystąpi Jakub Grzechowiak w charakterze DJ-a.

Skip to content