Centrum Kultury Scena to Dziwna

Roman Wrześkiewicz „W świecie pasteli”. Zapraszamy na wernisaż wystawy

Centrum Kultury „Scena to dziwna” zaprasza na kolejną, niezwykłą wystawę. Tym razem w przestrzeni galerii eSTeDe zagoszczą prace Romana Wrześkiewicza. Wernisaż „W świecie pasteli” odbędzie się 8 lutego o godz. 17.00 – wstęp wolny.

Roman Wrześkiewicz mieszka w Ozorkowie niedaleko Łodzi. Studiował w łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) na kierunku grafiki i malarstwa oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Komputerowego Projektowania Graficznego. Jest założycielem PASTEL ART Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pastelistów. Sztuka jest jego fascynacją od wczesnych lat – uczy się jej języka wyłącznie z przyjemności. Przez ostatni rok jego artysta prezentował swoje prace na licznych wystawach w całej Polsce, a także za granicą.

– Od 10 lat doskonalę technikę suchego pastelu i na niej się głównie koncentruję. Odpowiada ona moim predyspozycjom i artystycznym zamierzeniom. Mam otwarty umysł na to, co dzieje się w sztuce wokół mnie. Odwiedzam wystawy, czytam książki, czasopisma o sztuce. Historia sztuki jest jedną z wielu moich fascynacji. Maluję wspólnie z moim 12-letnim synem, którego prace często prezentuję na wystawach razem z moimi – opisuje Roman Wrześkiewicz.

Dzieła artysty są wykonane przede wszystkim za pomocą suchych pasteli, choć nie brakuje także obrazów w technice olejnej i akrylowej. Na nadchodzącej wystawie będzie można zobaczyć przede wszystkim melancholijne pejzaże oraz portrety.

Wystawę będzie można oglądać do 23 lutego.

Skip to content