Centrum Kultury Scena to Dziwna

Dzień Uważności w eSTeDe!

Rzeczywistość XXI wieku często zmusza nas do ciągłej pracy, przez co brak nam chwili na wyciszenie. By zwrócić uwagę na to, jak ważny jest odpoczynek dla ciała i umysłu, Centrum Kultury „Scena to dziwna” i Manufaktura Dobrostanu zapraszają w sobotę 10 lutego 2024 r. na Dzień Uważności.

Przez całą sobotę w CK eSTeDe odbędą się zajęcia i warsztaty, które pomogą radzić sobie ze stresem i będą odpoczynkiem od życia „w ciągłym biegu”. Dzień Uważności to okazja do skupienia się na tym, co tu i teraz oraz poznania różnych form ćwiczeń i relaksacji.

Harmonogram wydarzenia:

11.00-12.30 – joga relaksacyjna – Monika Kondracka-Kuryło

12.30-14.00 – trening relaksacyjny (pilates relaksacyjny + ćwiczenia oddechowe) – Monika Bartkowiak

14.00-14.45 – Jak zadbać o swój dobrostan i higienę psychiczną? – Tymoteusz Mikołajczyk

14.45-16.00 – Jak rozpoznawać swój poziom napięcia i zadbać o jego regulacje? – Tomasz Chełek

16.00-18.00 – Ceremonia oddechu – Michał Rybicki

Udział w wydarzeniu jest darmowy. Na każdy z warsztatów obowiązują zapisy (sekretariacie CK eSTeDe lub telefonicznie pod numerem 614 240 772). Do uczestniczenia w ceremonii oddechu wymagana jest własna mata (lub koc). Zajęcia skierowane są dla osób od 16. Roku życia (bez górnej granicy wiekowej).

Ponadto o godz. 18.30 odbędzie się wernisaż dwóch wyjątkowych wystaw. Swoje prace w ramach projektu „Fototropizmy” zaprezentuje Agata Ożarowska. Z kolei młoda artystka Julia Golec przygotowała wystawę plakatów związanych z problemem stygmatyzacji osób z chorobami psychicznymi.

Skip to content