Centrum Kultury Scena to Dziwna

Gnieźnieńska Noc Naukowców już 17 listopada!

Do murów Centrum Kultury „Scena to dziwna” ponownie zawita nauka. 17 listopada w godzinach 17-21 zapraszamy na kolejną, trzecią już Gnieźnieńską Noc Naukowców.

Cykliczne wydarzenie ponownie jest współorganizowane wraz z Akademią Nauki Gniezno. W tym roku w promocję nauki poprzez zabawę zaangażowały się liczne instytucje, które zabiorą mieszkańców podróż po wielu zakątkach nauki.

O automatyce i mechatronice opowiedzą nam działacze CKZiU, z kolei Stolica eXperymentu zademonstruje działanie robotów edukacyjnych i długopisów 3D. Nie zabraknie zakątka kostki Rubika, ciemni fotograficznej okularów VR czy tradycyjnych pokazów chemicznych. W nieboskłon zabierze nas mobilne planetarium oraz Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Sportów Lotniczych im. Ludwika Szajdy. To tylko część naszych atrakcji – warto odwiedzić nasze centrum całą rodziną.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na większość zajęć obowiązują zapisy (osobiście w sekretariacie CK eSTeDe lub telefonicznie – 61 424 07 72). Zajęcia są bezpłatne (wyjątek: mobilne planetarium – bilety 10 zł).

Pełna lista atrakcji dostępna na plakacie poniżej.

Skip to content