Centrum Kultury Scena to Dziwna

„Jestem Żydówką”. Miriam Synger w CK eSTeDe

Centrum Kultury „Scena to dziwna” oraz CAS Largo zapraszają na spotkanie autorskie z Miriam (Marią) Synger – socjolożką, edukatorką, doktorantką. Tematem spotkania będzie książka „Jestem Żydówką”.

Jeden rok z życia ortodoksyjnej Żydówki, Polki, patriotki, matki pięciorga dzieci, feministki, kobiety silnej i wrażliwej. Czy religia daje wolność? Czy można przyzwyczaić się do surowych zasad i czuć się szczęśliwym? Czy bycie Żydówką w dzisiejszej Polsce to przywilej? A może przekleństwo?

Miriam (Maria) Synger w swoim pamiętniku zdradza, czy wszystkie Żydówki golą głowy, czy judaizm dopuszcza związki homoseksualne, jak wyglądają noce spędzane w szałasie wybudowanym w centrum Krakowa, gdzie zdobyć koszerny ser i dlaczego żydowscy mężczyźni dziękują Bogu, że nie urodzili się kobietami.

Spotkanie, które odbędzie się 22 listopada o godz. 18.00 w CK eSTeDe, jest idealną okazją dla mieszkańców Gniezna do bliższego poznania kultury żydowskiej. Bezpłatne zaproszenia na spotkanie znajdują się do odbioru w sekretariacie.

Skip to content