Centrum Kultury Scena to Dziwna

Kwietniowe „Spotkanie z ciekawym człowiekiem” przed nami!

Czy koniec służby wojskowej nierozerwalnie wiąże się z końcem zawodowych wyzwań? A może to dopiero początek nowej życiowej przygody?

Czas na prezentację kolejnego bohatera autorskiego cyklu Centrum Kultury „Scena to dziwna” , zatytułowanego „Spotkanie z ciekawym człowiekiem”. Tym razem na naszej scenie o swojej pracy i pasji opowie Prorektor ds. studenckich PSW im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, dr inż. Krzysztof Danielewicz płk rez.

Z Panem Krzysztofem spotkamy się 19 kwietnia, we wtorek, o godzinie 18.00 w sali widowiskowej naszego Centrum Kultury.

Oficer Wojska Polskiego XXI – kariera, szanse i wyzwania. Planowanie i realizacja kolejnej ścieżki zawodowej po zakończeniu służby wojskowej” to temat przewodni naszego poświątecznego spotkania. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!

Kilka słów o bohaterze wtorkowego wieczoru:

Krzysztof Danielewicz naukowo zajmuje się szeroko pojętym bezpieczeństwem, w tym działalnością służb specjalnych, problemem terroryzmu, bezpieczeństwem placówek oświatowych i bieżącymi problemami Afganistanu i Afryki. Odbył trzy tury misji ISAF w Afganistanie, pełni także służbę w ramach misji szkoleniowej Unii Europejskiej EUTM Mali. Wcześniej pracował w Kwaterze Wielonarodowego Korpusu Północno-Wschodniego w Szczecinie oraz Kwaterze Eurokorpusu w Strasburgu. Autor opracowań: Lwowska Ekspozytura wywiadu. Działalność Ekspozytury nr 5 SG we Lwowie w latach 1921 – 1939, Toruń 2011 i 2017, terroryzm w Afryce. Geneza oraz przebieg konfliktu w Mali w latach 2012 – 2014, Oświęcim 2016 oraz Państwo Islamskie (ISIS) – historia powstania, taktyka działania, Oświęcim 2019 (red.), a także wiele artykułów naukowych. Podróżnik oraz autor wielu nowatorskich i unikatowych rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa w placówkach oświatowych. Założyciel firmy szkoleniowo-analitycznej Security in practice. Jest twórcą kierunku studiów Analityka Bezpieczeństwa w PSW Gniezno oraz Prorektorem ds. studenckich w tej uczelni.

Skip to content