Centrum Kultury Scena to Dziwna

„Żywa Biblioteka” w eSTeDe

W piątek, 22 kwietnia 2022 roku o godzinie 16.00 Centrum Kultury „Scena to dziwna” przemieni się w przestrzeń niecodziennego dialogu. W murach naszego centrum zagości „Żywa Biblioteka”. Inicjatywa ta odbywa się w ramach projektu “Lokalnie dla różnorodności”. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Diversja przy wsparciu Credit Agricole Bank Polska z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach funduszy EOG.”

Czym jest „Żywa Biblioteka”?

„Poznaj żeby zrozumieć” to hasło najlepiej oddaje ideę „Żywej Biblioteki”. Wydarzenie ma konwencję biblioteki, w której „książkami“ są ludzie z różnych grup obarczonych stereotypami (wyznawcy różnych religii, osoby o różnych odcieniach skóry, z różnym stopniem sprawności fizycznej różnej orientacji seksualnej itp.). „Czytelnicy“ mogą ich „wypożyczyć“ i porozmawiać z nimi. Nad całością wydarzenia czuwają „bibliotekarze“. Rozmowa trwa do 30 minut.

Nie tylko „książki”…

Po zakończeniu „Żywej Biblioteki” odbędzie się wykład o tematyce antydyskryminacyjnej pt. „Strefy wolne od zdrowia psychicznego”, wygłoszony przez psychologa Dominika Haak.

Współorganizatorami wydarzenia są I Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie, Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu filia w Gnieźnie, Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Gnieźnie oraz Gnieźnieńska Szkoła Wyższa Milenium.

Skip to content