Centrum Kultury Scena to Dziwna

Koncert relaksacyjny

Serdecznie zapraszamy na koncert relaksacyjny, który odbędzie się w sobotę 12 lutego o godzinie 19.00 w Centrum Kultury “Scena to dziwna” w Gnieźnie. Wstęp darmowy – obowiązują zapisy na mail ckestede@powiat-gniezno.pl (w treści maila poprosimy o podanie: Imię i nazwisko oraz numer kontaktowy). Proponujemy zabrać koce lub maty!

Korzyści relaksacji czyli kąpiel w dźwiękach 🙂

Potrzeba relaksacji to jedna z naturalnych potrzeb współczesnego człowieka. Szczególnie w momentach pełnych napięć, pośpiechu i natłoku myśli warto to sobie uświadomić i poświęcić czas na jej zaspokojenie. Dla wielu osób nie jest to jednak łatwe.

Współczesny człowiek funkcjonuje w ciągłej aktywności, a jego mózg przetwarza i segreguje miliardy bitów informacji na minutę. W trybie ciągłego działania i napięcia współczulny układ nerwowy aktywuje reakcję walki lub ucieczki. Wrasta ciśnienie krwi i tętno, oddech staje się przyśpieszony i płytszy, a nadnercza uwalniają do krwi hormony stresu, które mobilizują cały organizm do działania. Dlatego aby zachować stan równowagi wewnętrznej i wydajnie funkcjonować potrzebujemy w ciągu dnia relaksu 🙂

Relaks działa na nasz organizm w sposób odmładzający. Nasz umysł oraz ciało dostają przestrzeń i czas, żeby się zregenerować, naprawić. 

Relaks poprawia nasze samopoczucie na lepsze. W dłuższej perspektywie oddawanie się relaksowi wpływa korzystnie na funkcjonowanie mózgu, poprawiając pamięć. Zbadano, że kiedy jesteśmy zrelaksowani, podejmujemy lepsze dla nas decyzje. 

Dzieje się tak, ponieważ jesteśmy mniej impulsywni, a nasze widzenie rzeczywistości ma lepszą ostrość Obniża ryzyko depresji, znacząco zmniejszając poziom lęku. Korzystnie wpływa na ciśnienie, co zapobiega zawałom i innym chorobom serca. 

Relaksowanie się zwiększa także naszą odporność. Ludzie, którzy potrafią wypoczywać, rzadziej przeziębiają się i łapią infekcje.

Ważnymi cechami oddziaływania masażu dźwiękiem są:

– uwolnienie od napięć, oraz usunięcie blokad dzięki głębokiemu odprężeniu,

– harmonizowanie i energetyzowanie organizmu,

– pozytywny wpływ na poczucie własnej wartości, kreatywności i mocy twórczej,

– wzmocnienie systemu nerwowego, który wpływa pośrednio i bezpośrednio na odzyskanie radości i chęci do życia

– całościowe oddziaływanie na ciało, umysł i duszę na wszystkich poziomach

Medytacja z gongami i misami kryształowymi potrafi także „poruszyć” bardzo silnie skrywane błędne wzorce i mechanizmy zakodowane w podświadomości.

Skip to content