Centrum Kultury Scena to Dziwna

Korowód Wyobraźni

Nazwa projektu: „Korowód Wyobraźni czyli artystyczna integracja gnieźnieńskiej społeczności”

Korowód Wyobraźni to wydarzenie, które odbędzie się w ramach Gnieźnieńskiego Festiwalu Wyobraźni.

Festiwal Wyobraźni jest cykliczną, kilkudniową imprezą, której inicjatorem i organizatorem od 11 lat jest Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Tym razem jednak chcielibyśmy aby festiwal wyglądał zupełnie inaczej niż dotychczas. Chcemy rozbudzić wyobraźnię i zachęcić do działania nad wspólnym projektem artystycznym duże grono społeczności powiatu gnieźnieńskiego.

Projekt „Korowód Wyobraźni czyli artystyczna integracja gnieźnieńskiej społeczności” jest wydarzeniem dla całych rodzin o charakterze multidyscyplinarnym, na którą składać się będą różne przedsięwzięcia takie jak: warsztaty, parada ulicami miasta – korowód, impreza-piknik w Ogrodzie Wyobraźni Centrum Kultury – wieńcząca paradę.

W ramach projektu planujemy organizację: warsztatów tworzenia gigantycznych lalek, kostiumów i elementów scenografii oraz warsztatów umiejętności paradnych.  

Do udziału w działaniach twórczych chcemy zaprosić dosłownie wszystkich chętnych, zarówno osoby, które mają zdolności plastyczne i chcą pogłębić swoją wiedzę, jak i osoby, które nie mają żadnego doświadczenia w tej dziedzinie, ale wykazują chęć uczestnictwa w czymś wyjątkowym. Chcemy nawiązać współpracę z placówkami wsparcia dziennego, domami pracy twórczej, środowiskowymi domami samopomocy, stowarzyszeniami, fundacjami i innymi organizacjami pozarządowymi – ale także organizacjami młodzieżowymi takimi jak chociażby harcerstwo. 

Zajęcia odbywać się będą zarówno w naszym Centrum Kultury jak i w ośrodkach, z którymi będziemy współpracować.

Ukoronowaniem wspólnych działań warsztatowych, podczas których uczestnicy stworzą lalki, kostiumy i elementy scenografii, zdobędą potrzebne umiejętności i wiedzę potrzebną do stworzenia kompletnego artystycznego dzieła w postaci ulicznego widowiska – będzie dzień wyjścia do publiczności.

Korowód Wyobraźni przejdzie z gnieźnieńskiego rynku do Centrum Kultury w piątek 24 maja 2024r.  W korowodzie udział wezmą uczestnicy warsztatów, muzyczne sekcje i zespoły naszego Centrum Kultury oraz wszyscy chętni mieszkańcy naszego miasta. Zaprezentują się w kostiumach, które sami wykonają, niosąc wielkie lalki, w rytm muzyki i asyście zespołów muzycznych. Wszyscy uczestnicy będą mogli podzielić się swoją radosną twórczością z szeroką publicznością. Korowód zakończy się wspólnym piknikiem w Ogrodzie Wyobraźni Centrum Kultury.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Skip to content