Centrum Kultury Scena to Dziwna

CENTRUM KULTURY

SCENA TO DZIWNA

Jako instytucja kultury Centrum otwarte jest na współpracę i współdziałanie z tymi, którym bliska jest kultura i działania w jej obszarze.

AKTUALNOŚCI

CENTRUM
KULTURY
SCENA TO DZIWNA

Centrum Kultury Scena to dziwna powstało w 2009 roku, jako samorządowa instytucja kultury. Organem prowadzącym jest Starostwo Powiatu Gniezno.

Nazwa Centrum nawiązuje bezpośrednio do pastorałki Jacka Kaczmarskiego „Scena to dziwna”, obiegowa nazwa zapisana również w logo czyli eSTeDe to jednocześnie manifestacja tego, że Centrum pragnie podążać za duchem czasu i trendami w kulturze. W krótkiej historii eSTeDe, nie tylko zmieniło oblicze budynku, w którym  się mieści, ale też zadbało o profesjonalne zadaszenie sceny w amfiteatrze za budynkiem i utworzyło Ogród Wyobraźni.

To co wydaje się istotnie Centrum ma już kilka cyklicznych imprez o szerokim wymiarze, takich jak choćby Festiwal Wyobraźni, podczas którego gościło między innymi: Klinikę Lalek, Teatr Ósmego Dnia, Vavamuffin i Pablopavo, Raz Dwa Trzy, Stanisława Soykę i wielu innych. Ponadto dobrą sławą cieszą się Koncerty dla Niepodległej – organizowane 11 listopada, w ramach których wystąpili: Przemysław Gintrowski, Łukasz Kuropaczewski, Joszko Broda i Tadeusz Woźniak. W salach prób grają takie zespoły jak Fan Art – zwycięzca Wielkopolskich Rytmów Młodych – Jarocin 1972, Bapu, OWW czy Big UP! Laureat Ostróda Reggae Festival 2013. Działa także szereg sekcji i pracowni oraz eSTeDe STUDIO. Jako instytucja kultury Centrum otwarte jest na współpracę i współdziałanie z tymi, którym bliska jest kultura i działania w jej obszarze.

„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”.

Walt Disney

Głównym celem projektu polegającego na przebudowie, rozbudowie i remoncie budynku Centrum Kultury „Scena to dziwna” wraz z zagospodarowaniem terenu, małą architekturą, infrastrukturą techniczną jest zwiększenie atrakcyjności instytucji kultury powiatu gnieźnieńskiego Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie.

Zespoły reprezentacyjne

SCENY I PRACOWNIE

“Kultura jest tym, co sprawiło, że człowiek stał się czymś innym niż tylko przypadkowym wydarzeniem w przyrodzie.” ~ André Malraux .

SCENA SKRZYPIEC I ALTÓWKI

Sara Powaga – muzyk, pedagog, kompozytor, aranżer. Absolwentka Szkoły Muzycznej …

SCENA GITARY ELEKTRYCZNEJ

Jarosław Owczarzak – skrzypek, gitarzysta, aranżer, kompozytor, instruktor muzyczny …

Zajęcia prowadzi Radosław Matyska – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Fryderyka Chopina w zespole Szkół Muzycznych…

SCENA WOKALNA

Instruktor: Natalia Braciszewska-KijakSkip to content