Centrum Kultury Scena to Dziwna

Wernisaż Łukasza Kasperczyka!

Takie wydarzenia uwielbiamy organizować! Na wernisaż najnowszych prac Łukasza Kasperczyka przyszły tłumy fanów malarstwa! Wystawę można oglądać do 27 marca w naszej galerii CK eSTeDe.

Związany z Gnieznem artysta ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Kole oraz Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie zdobył dyplom w pracowni Komunikacji Wizualnej prof. Andrzeja Desperaka. Jego dzieła można zobaczyć nie tylko w Polsce, ale także na świecie, m.in. w Warship Museum na Tasmanii oraz na okładkach albumów takich wykonawców jak Greg Lake czy Joe Lynnn Turner.

Obrazów Łukasza Kasperczyka nie sposób pomylić z innymi dziełami sztuki. Charakterystyczny styl artysty mocno nawiązuje do surrealizmu spod znaku Zdzisława Beksińskiego, Salvadora Dalego czy Witkacego. Mroczny nastrój i niepokojące wizualizacje malarza pobudzają ciekawość odbiorców i pokazują nowe spojrzenia na formy otaczającej nas natury i technologii, z którą stykamy się na co dzień. Prace Kasperczyka szybko wyprzedają się do prywatnych kolekcjonerów, dlatego warto skorzystać z okazji i obejrzeć najnowsze obrazy z lat 2021-2024.

Skip to content