Centrum Kultury Scena to Dziwna

Scena Młodych: pierwsza Rap Night za nami!

„Taśma się urywa” – refren rapowej piosenki gnieźnieńska publiczność wyśpiewała kilkadziesiąt razy. W ramach cyklu „Scena Młodych” w Centrum Kultury „Scena to dziwna”odbył się koncert „Rap Night”. Na scenie wystąpili Spankini, Jelon & Pale Dread, dager & Staffu 322 oraz Kuba Grzechowiak.

Sobotni koncert zapisze się jako udane wydarzenie pod kątem frekwencji. Ponad 150 osób przybyło do CK eSTeDe, by posłuchać lokalnych, młodych artystów. Cykl po raz pierwszy gościł muzyków, którzy tworzą szeroko pojęty rap.

– Dla mnie hip-hop to muzyka pełna groove’u i nie inaczej było tym razem. Mimo że raperzy są na początku swojej kariery, dali popis umiejętności i rozbujali publikę. Świetnie dogrywać się do tak rytmicznej muzyki – mówił Jakub Grzechowiak, pełniący na koncercie funkcję DJ-a i instrumentalnego wsparcia.

Występy artystów spotkały się z ciepłym odbiorem słuchaczy. Rozpoczynający wieczór Spankini postawił na łagodne melodie i przepełnione popkulturowymi nawiązaniami teksty. Po nim na scenie pojawił się duet Jelon & Pale Dread, który wprowadzili bardziej zadziorne, agresywne tony w klimacie ulicznego hip-hopu. Wieczór zakończyli dager i Staffu 322 z dużą dawką imprezowych brzmień. Publika nie chciała wypuścić muzyków, o czym świadczy trzykrotne odegranie utworu „Taśma” w ramach bisów.

Skip to content