Centrum Kultury Scena to Dziwna

Pastele w Galerii eSTeDe

Czwartkowe popołudnie upłynęło nam na podróży w świat wykreowany pastelami. W galerii zagościły prace Romana Wrześkiewicza – artysty, który swoją ekspresję twórczą wyraża na papierze za pomocą medium, które nie cieszy się aż tak dużą popularnością jak farby olejne czy akrylowe. Nadal jednak jest to malarstwo.

Malownicze pejzaże czy nacechowane delikatnością i dbałością o każdy szczegół portrety, będą zdobiły ściany naszej przestrzeni do 23 lutego. Warto zobaczyć je na żywo, gdyż obserwowane z dalekiej perspektywy lub na zdjęciach, mogą łudząco przypominać po prostu piękne fotografie. Ich cały urok polega jednak na spotkaniu z nimi bezpośrednio w relacji – obraz – odbiorca.

Roman Wrześkiewicz mieszka w Ozorkowie niedaleko Łodzi. Studiował w Łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) na kierunku grafiki i malarstwa oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Komputerowego Projektowania Graficznego. Jest założycielem PASTEL ART Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pastelistów. Sztuka jest jego fascynacją od wczesnych lat – uczy się jej języka wyłącznie z przyjemności. Przez ostatni rok jego artysta prezentował swoje prace na licznych wystawach w całej Polsce, a także za granicą.

– Od 10 lat doskonalę technikę suchego pastelu i na niej się głównie koncentruję. Odpowiada ona moim predyspozycjom i artystycznym zamierzeniom. Mam otwarty umysł na to, co dzieje się w sztuce wokół mnie. Odwiedzam wystawy, czytam książki, czasopisma o sztuce. Historia sztuki jest jedną z wielu moich fascynacji. Maluję wspólnie z moim 12-letnim synem, którego prace często prezentuję na wystawach razem z moimi – opisuje Roman Wrześkiewicz.

Skip to content