Centrum Kultury Scena to Dziwna

Dzień Uważności 2024: tak było w eSTeDe!

Rzeczywistość XXI wieku często zmusza nas do ciągłej pracy, przez co brak nam chwili na wyciszenie. By zwrócić uwagę na to, jak ważny jest odpoczynek dla ciała i umysłu, Centrum Kultury „Scena to dziwna” i Manufaktura Dobrostanu zorganizowały Dzień Uważności.

Przez całą sobotę w CK eSTeDe odbywały się zajęcia i warsztaty, które pomogą radzić sobie ze stresem i będą odpoczynkiem od życia „w ciągłym biegu”. Dzień Uważności to okazja do skupienia się na tym, co tu i teraz oraz poznania różnych form ćwiczeń i relaksacji. Nie zabrakło relaksacyjnej jogi, próby zrozumienia i regulacji swojego poziomu napięcia czy specjalnej formy pilatesu. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ceremonia oddechu wśród zapachu kadzideł.

Dzień Uważności zakończyliśmy wernisażem dwóch wyjątkowych wystaw. W głównym holu stanęły artystyczne fotografie Agaty Ożarowskiej zatytułowane „Fototropizmy”. Z kolei na sali widowiskowej można było obejrzeć plakaty Julii Golec – ich tematem jest problem stygmatyzacji i wykluczenia społecznego osób chorych psychicznie oraz czynne przeciwdziałanie tym zjawiskom.

Skip to content