Centrum Kultury Scena to Dziwna

Scena folkowa dla dzieci w eSTeDe

A jeśliby tak połączyć muzykę, taniec i tradycję w jedno? Czy wielkopolski folklor może być inspiracją do dobrej, wspólnej zabawy?

Oczywiście, że tak! Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat na cotygodniowe zajęcia sceny folkowej. W programie, który promuje folklor wielkopolski, poprzez wykorzystanie podstawowych układów tanecznych, tradycyjnych kroków i przyśpiewek, czeka mnóstwo zabawy! Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą aktywnie spędzić czwartkowe popołudnia.

Rodzicom pozostawiamy jeszcze garść praktycznych informacji – bo na dzieci czeka nie tylko zabawa. W programie zajęć gościć na stałe będzie rytmika – w tym podstawowe ćwiczenia w metrum 2/4, 3/4 i 4/4 ułatwiające poznanie kroków tańców wielkopolskich. Poćwiczymy podskoki zmienne, krok odstawno-dostawny, bieg rytmiczny i krok walcerka ludowego. Będzie coś dla ciała, dla ducha i dla uszu – uczestnicy poznają wielkopolskie przyśpiewki, takie jak „Marynia, „Wisielok” czy „tutejsze chłopoki”. O pozytywnym wpływie zajęć rytmicznych na rozwój dzieci wspomnimy tylko, że pozwalają wykształcić u dzieci koordynację ruchową, poprzez ćwiczenia fizyczne w połączeniu z bodźcami dźwiękowymi. Nauczyciel rytmiki uczy dzieci poznawania cech dźwięków – wysokości, czasu trwania. Przekazuje umiejętności odtwarzania rytmu, tempa i metrum. Dlatego serdecznie zapraszamy w każdy czwartek o godzinie 18.00. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Spotkania prowadzi Jarosław Kusz.

Skip to content