Centrum Kultury Scena to Dziwna

Zajęcia warsztatowe z Centrum Kultury „Scena to dziwna” – oferta dla organizatorów wypoczynku letniego.

Zapraszamy organizatorów wypoczynku letniego do skorzystania z proponowanych form zajęć warsztatowych organizowanych przez Centrum Kultury „Scena to dziwna”.

Robimy- nie śmiecimy – eko warsztaty.
W trakcie zajęć uczestnicy będą mieli okazję stworzyć torby z koszulek oraz poznać różne, dekoracyjne zastosowania jeansu i innych materiałów. Chcemy pokazać dzieciom, że rzeczy, które często bezmyślnie wyrzucamy do śmieci, mogą dostać drugie życie jako niepowtarzalne i oryginalne przedmioty. Będzie to również okazja do doskonalenia umiejętności manualnych, ćwiczenia motoryki małej, rozwoju kreatywności oraz zainspirowania się do aktywności twórczej.
Czas trwania warsztatów- 2h
Cena – 8zł od dziecka- zawiera koszt materiałów


Kolorowy świat- warsztaty krawieckie.
W czasie zajęć uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie uszyć portfel/etui na telefon lub legitymacje. Chcemy stworzyć okazję do nabycia praktycznych umiejętności krawieckich: krojenie materiału, nawlekanie igły, wiązanie supełków, szycie za pomocą prostego ściegu. Kolorowe materiały, nici, guziki czy inne ozdoby i narzędzia krawieckie to świat często nieznany i zetknięcie z nim może stać się dla dzieci początkiem nowej fascynującej przygody oraz nieść satysfakcję, oraz podnosić poczucie własnej sprawczości, które jest znaczącym czynnikiem chroniącym przed zachowaniami ryzykownymi.
Czas trwania warsztatów- 2h
Cena- 8zł od dziecka- zawiera koszt materiałów.

Teatr mały i duży
W czasie zajęć uczestnicy będą mieli okazję poznać różne formy teatralne oraz wziąć udział w zabawach i ćwiczeniach koncentrujących się na emisji głosu, oddechu, kontroli własnego ciała, improwizacji czy wyrażania emocji. Dzieci w mniejszych grupach będą przygotowywać krótkie scenki oraz będą miały okazję je zaprezentować w Ogrodzie Wyobraźni, co zostanie zarejestrowane za pomocą kamery a końcowy efekt pracy przesłany do szkoły.
Czas trwania warsztatów -2h
Cena- 5zł od dziecka- zawiera koszt materiałów.

Wszystkie formy warsztatów mogą być zmodyfikowane oraz dostosowane do potrzeb grupy. Ze względów epidemicznych odbywać się będą w namiotach rozstawionych w ogrodzie Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Poza proponowanymi warsztatami istnieje również możliwość zagospodarowania dzieciom czasu poprzez zabawy i gry na świeżym powietrzu. Teren Centrum Kultury jest ogrodzony i umożliwia dzieciom bezpieczną zabawę.

Skip to content