Centrum Kultury Scena to Dziwna

Historyczne konfrontacje

Od 4 do 6 czerwca w Centrum Kultury “Scena to dziwna” odbędą się “Historyczne Konfrontacje”. W programie spotkania autorskie, panele dyskusyjne, warsztaty dla dzieci oraz kiermasz książek i rękodzieła. Myślą przewodnią wydarzenia jest popularyzacja literatury historycznej oraz intrygującej wiedzy na tematy z okresu od XV, aż do XXI wieku. 

Wydarzenie rozpocznie się w piątek (4 czerwca) o godzinie 17.00.  Planowane są trzy prelekcje, kiermasz oraz warsztaty. W sobotę (5 czerwca), wykłady w godzinach  10.00 – 16.00. Podsumowaniem wydarzenia, o godzinie 17.00 będzie panel dyskusyjny o historii, jej zagadkach i tajemnicach. W niedzielę (6 czerwca) o godz. 10.00, przewidziane jest zwiedzanie z przewodnikiem Rafałem Jurke

Pomysłodawcą „Historycznych Konfrontacji” jest Karol Soberski, prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” i redaktor naczelny portalu Pojezierze24.pl. Organizatorzy: Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie oraz Fundacja Historyczna „Przywracamy Pamięć”. 

Całe wydarzenie prowadzić będzie Agnieszka Ziebarth, absolwentka filologii polskiej i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Bydgoskim. Studiowała Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. Bibliotekarka i miłośniczka literatury. Rzecznik prasowy Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć”. Dziennikarka współpracująca z portalem Pojezierze24.pl.

Podczas “Historycznych konfrontacji” zorganizowana zostanie również wystawa zdjęć autorstwa Jerzego Andrzejewskiego pt. “Architektura romańska i gotycka w Europie”

Szczegółowy opis oraz listę prelegentów można znaleźć tutaj.

Skip to content