Centrum Kultury Scena to Dziwna

Obrazek dekoracyjny

RĘKODZIEŁO

Prowadząca: Aneta Mężyńska-Malinger

Zajęcia odbywają się we wtorki i środy o 15.15 w domu budowania i kreowania.

Zajęcia z rękodzieła przeznaczone są dla wszystkich osób chcących w sposób aktywny spędzać czas. By brać udział w zajęciach potrzebne są tylko chęci i pozytywne nastawienie do świata i ludzi.

Zajęcia odbywają się w dwóch równoległych grupach. Zajęcia często mają charakter wielopokoleniowy, obok siebie tworzą osoby w różnym wieku, w oparciu o indywidualne umiejętności i możliwości. Odbywające się działania dają możliwość poznania różnych technik prac wykonywanych własnoręcznie oraz ich zdobienia. Używając różnorodnych materiałów i stosując odpowiednie dla nich techniki można wyczarować wspaniałe ozdoby i przedmioty użytkowe.

Podczas działań wykonywane są różne techniki. Jedną z nich jest decoupage w zdobieniu różnych materiałów z szkła, drewna i metalu. Praca z filcem (na sucho i mokro). Malowanie na tkaninie, tworzenie biżuterii różnymi technikami, prace papierowe, ozdoby okazjonalne (Bożonarodzeniowe, Wielkanocne), tworzenie świec dekoracyjnych.

Uczestnicy zajęć sami mogą sugerować dobór technik jakimi będą zainteresowani. Warto dodać, że w trakcie zajęć panuje miła i rodzinna atmosfera. Zajęcia mają charakter integracyjny, wspomagają rehabilitację społeczną.

Skip to content