Centrum Kultury Scena to Dziwna

SCENA TO DZIWNA

O NAS

Centrum Kultury Scena to dziwna powstało w 2009 roku, jako samorządowa instytucja kultury. Organem prowadzącym jest Starostwo Powiatu Gniezno.

Nazwa Centrum nawiązuje bezpośrednio do pastorałki Jacka Kaczmarskiego „Scena to dziwna”, obiegowa nazwa zapisana również w logo czyli eSTeDe to jednocześnie manifestacja tego, że Centrum pragnie podążać za duchem czasu i trendami w kulturze. W krótkiej historii eSTeDe, nie tylko zmieniło oblicze budynku, w którym  się mieści, ale też zadbało o profesjonalne zadaszenie sceny w amfiteatrze za budynkiem i utworzyło Ogród Wyobraźni.

To co wydaje się istotnie Centrum ma już kilka cyklicznych imprez o szerokim wymiarze, takich jak choćby Festiwal Wyobraźni, podczas którego gościło między innymi: Klinikę Lalek, Teatr Ósmego Dnia, Vavamuffin i Pablopavo, Raz Dwa Trzy, Stanisława Soykę i wielu innych. Ponadto dobrą sławą cieszą się Koncerty dla Niepodległej – organizowane 11 listopada, w ramach których wystąpili: Przemysław Gintrowski, Łukasz Kuropaczewski, Joszko Broda i Tadeusz Woźniak. W salach prób grają takie zespoły jak Fan Art – zwycięzca Wielkopolskich Rytmów Młodych – Jarocin 1972, Bapu, OWW czy Big UP! Laureat Ostróda Reggae Festival 2013. Działa także szereg sekcji i pracowni oraz eSTeDe STUDIO.

Jako instytucja kultury Centrum otwarte jest na współpracę i współdziałanie z tymi, którym bliska jest kultura i działania w jej obszarze..

Skip to content