Centrum Kultury Scena to Dziwna

CHÓR METRUM: PRESTIŻOWY WYSTĘP NA AKADEMII MUZYCZNEJ – AULA NOVA W POZNANIU

Koncert, który odbędzie się na Akdemii Muzycznej w Poznaniu – Aula Nova o godz. 17.00 w niedzielę 10 lutego2013 roku – poświęcony jest pamięci profesora Stanisława Kulczyńskiego – Rektora Akademii Muzycznej w Poznaniu i długoletniego Kierownika Katedry Chóralistyki, który wykształcił wielu znakomitych dyrygentów chóralnych. Wśród zaproszonych absolwentów znalazł się Jarosław Krenz z Chórem Metrum!

– To duży zaszczyt i wyróżnienie – mówi nam kierownictwo Chóru Metrum. – Zaprezentowanie repertuaru w tak wyjątkowym otoczeniu i przy takiej okazji jest dla nas wielkim prestiżowym wyróżnieniem.

Chór mieszany „Metrum” powstał w 1983r. w Gnieźnie. Od 1996r. do dnia dzisiejszego, jego dyrygentem i kierownikiem artystycznym jest absolwent poznańskiej Akademii Muzycznej – Jarosław Krenz, który jednocześnie jest kierownikiem artystycznym gnieźnieńskiego Kwartetu Wokalnego „Ad Libitum” (http://www.myspace.com/adlibitumgniezno ). W tym czasie chór odbył wiele koncertów i zdobył wiele nagród podczas festiwali i konkursów chóralnych w kraju i za granicą. Zobacz też: Chór Metrum z Gniezna nagrodzony „Srebrnym pasmem” na festiwalu w Pradze

Skip to content