Centrum Kultury Scena to Dziwna

Koncert: ŻAL i Ewa Sad [ZAPOWIEDŹ]

Spragnieni koncertów? Mamy na to radę! Razem ze Stowarzyszeniem Ośla Ławka zapraszamy Was do eSTeDe na wieczór pełen melancholii z dwoma niezależnymi projektami.

ŻAL – muzyka idealna zarówno do bujania się, nucenia jak i tupania nóżką. Charakter duetu opiera się na z syntach rodem z lat 80-tych, okraszonych cyfrowymi niuansami, lofi gitarą, oraz przetworzonymi samplami. A wszystko domknięte w formie piosenek, w których emocjonalne teksty podbijają klimat nostalgii, momentami zahaczając o abstrakcję. Vaporwave, synthpop, indie, postpunk – tego możemy się spodziewać!

Ewa Sad – wychowana na The Knife, Britney Spears, Aphex Twinie, Kurach, Boards of Canada, Paktofonice, Coldplay, Pixies, Modest Mouse, MrBungle, Miss Kittin, Destiny’s Child, Us3, Closterkeller, Ladytron i artystach, których nazw nie zna, ponieważ słuchała ich z podkradanych starszemu bratu pirackich kaset, rysując komisy o swoim przyszłym życiu. Artystka zaserwuje nam kompozycje spod znaku witchtapu, post-hip-hopu czy psychopopu.

Jeśli także nie możecie doczekać się otwarcia Latarni na Wenei, będzie to świetna okazja na wczucie się w alternatywny klimat. Widzimy się 1 czerwca o 20.00 w CK eSTeDe – wstęp wolny!

Skip to content