Centrum Kultury Scena to Dziwna

Wiosenny Koncert Sceny Skrzypiec

Dziś mimo pochmurnej pogody mogliśmy poczuć się wiosennie! Wszystko za sprawą naszej sekcji skrzypiec, która dała koncert na sali widowiskowej.

Centrum Kultury „Scena to dziwna” obfituje w liczne sekcje dla różnych grup wiekowych. Wśród zajęć nie brakuje tych, w których główną rolę odgrywa muzyka. Uczestnicy mogą zapisać się na scenę perkusji, gitary elektrycznej, pianina czy skrzypiec. To właśnie ta ostatnia grupa zagrała drugi w tym roku koncert na deskach sceny w sali widowiskowej. Artystki szlifowały swoje umiejętności pod kierunkiem Sary Powagi – instruktorki i edukatorki muzycznej, multiinstrumentalistki i założycielki OMG, czyli Orkiestry Miłej Gnieznu.

Podczas wiosennego koncertu podopieczne sceny zaprezentowały umiejętności, których nauczyły się w tym roku szkolnym. Część z nich rozpoczęło swoją przygodę ze skrzypcami stosunkowo niedawno, podczas gdy inne uczestniczki są związane z sekcją kolejny sezon. Mimo tremy wszystkie artystki z pełnym zaangażowaniem zagrały nam kompozycje polskich i zagranicznych twórców. W trakcie koncertu nie zabrakło wsparcia ze strony instruktorki Sary oraz Krystiana Kleja związanego z sekcją pianina. Muzyk wsparł skrzypaczki podczas koncertu, akompaniując im w części utworów.

Skip to content