Centrum Kultury Scena to Dziwna

Koncert: Zagrali i Poszli [AKTUALIZACJA – BRAK WEJŚCIÓWEK]

Centrum Kultury „Scena to dziwna” zaprasza na kolejne muzyczne widowisko. Tym razem w świat folku i szant wprowadzą słuchaczy weterani gnieźnieńskiej sceny – Zagrali i Poszli. Koncert odbędzie się 12 kwietnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej CK eSTeDe.

Zagrali i Poszli powstali w 1991 roku jako duet, który wkrótce wyewoluował w sześcioosobowy zespół. Muzycy mają na koncie dwie płyty: „Życie jak droga” (2014) oraz „Watahę” (2021), która porusza tematy tęsknoty, ekologii, przyrody czy górskich (i nie tylko) wędrówek. Zespół ma na koncie nagrody i osiągnięcia, w tym gnieźnieńskiego Królika czy też liczne wyróżnienia na festiwalach muzyki folkowej i szantowej.

Jak mówią sami artyści, grają „piosenkę drogi”. Ich twórczość to przede wszystkim połączenie folku, bluegrass, country i piosenek żeglarskich. Brzmienia gitar, basu i perkusji przeplatają się ze skrzypcami, akordem, banjo czy mandoliną. Zagrali i Poszli regularnie koncertują po polskich festiwalach, jednak nie zapominają o powrotach do Gniezna – kwietniowy koncert w CK eSTeDe będzie idealną okazją na posłuchanie, jak folkowy sekstet brzmi na żywo w 2024 roku.

Skip to content