Centrum Kultury Scena to Dziwna

Klasyka w murach „Medyka”. 

Centrum Kultury „Scena to dziwna”, rusza z cyklem koncertów muzyki klasycznej. Wraz z partnerami wydarzenia Wielkopolskim Samorządowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie (znanym jako szkoła „Medyk”) oraz Zespołem Państwowych Szkół Muzycznych w Gnieźnie organizujemy w pierwszej połowie bieżącego roku 3 koncerty. Pierwszy już 13 kwietnia o godzinie 18.00, następne kolejno w maju i czerwcu – wszystkie odbędą się w Auli szkoły „Medyk”, ul Mieszka I 27 w Gnieźnie. Będą to koncerty muzyki operowej, operetkowej, musicalowej, filmowej, fortepianowej, wokalnej i instrumentalnej.

Artyści na co dzień współpracujący z filharmoniami i teatrami operowymi na terenie całego kraju oraz występujący za granicą, utytułowani muzycy, laureaci prestiżowych konkursów zaprezentują autorskie interpretacje znanych dzieł wielkich kompozytorów.

Podczas pierwszego koncertu, 13 kwietnia usłyszymy słynne arie z oper Giacomo Pucciniego, fragmenty oper Georgesa Bizeta, wielkie arie Giuseppe Verdiego oraz pieśni neapolitańskie. Na kolejne wydarzenia szykujemy spore niespodzianki, chcemy, aby koncerty były unikatowe, takie, jakich jeszcze w Gnieźnie nie było.

O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Kierownikiem artystycznym całego cyklu koncertowego jest utytułowana pianistka, wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, współpracująca z tamtejszą filharmonią, absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy i w Warszawie pani Dorota Kuczyńska. Artystka zgodziła się współpracować z eSTeDe w celu przeprowadzenia tego „mini festiwalu muzyki klasycznej”.

Występujący z nią pozostali artyści, głównie absolwenci Bydgoskiej i Warszawskiej Akademii Muzycznej, ale także kształcący się na uczelniach zagranicznych muzycy mogą poszczycić się w środowisku operowym określoną renomą, wystarczyć wspomnieć Karolinę Jopek i Michała Jopka.

Serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do nabywania biletów już teraz, gdyż do końca marca będą w bardzo atrakcyjnej cenie.

Skip to content