Centrum Kultury Scena to Dziwna

eSTeDe gra z WOŚP!

Jak co roku CK eSTeDe przyłącza się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – przygotowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji!

🎨 od 15.00 do 18.00 w naszym budynku czekają na Was warsztaty i zajęcia przygotowane we współpracy z zaprzyjaźnionymi instytucjami:

Cechowa Szkoła Rzemieślnicza w Gnieźnie zapewnią salon fryzjerski oraz malowanie buziek dla najmłodszych! Naturalna Świeca przeprowadzi warsztaty z tworzenia woskowych zawieszek. TEB Technikum zapewni takie atrakcje jak tworzenie magnesów, zabwy z okularami VR oraz fotobudkę. Z kolei harcerze z Hufca ZHP Gniezno im. Bolesława Chrobrego zaprezentują pokaz i naukę pierwszej pomocy.

🎸 powracamy z tradycją WOŚP-owych koncertów! Na scenie naszego amfiteatru zaprezentują się:

godz. 18.00 – SHALEY, czyli poznański zespół rockowy z charyzmatyczną wokalistką

godz. 19.00 – KWARTET PROFORMA, czyli jedyny pięcioosobowy kwartet w Polsce, a może i na świecie. Zespół z ponad 20 letnią historią i tysiącem zagranych koncertów znalazł uznanie słuchaczy m.in. dzięki kooperacji z Kazikiem Staszewskim w ramach projektu Kazik&Kwartet Proforma. Współpraca ta zaowocowała 2 płytami : „Tata Kazika kontra Hedora” oraz „Wiwisekcja”. Obecnie trwają prace nad kolejnym wydawnictwem Kwartetu i Kazika. Oprócz utworów z tych płyt grupa zaprezentuje utwory z albumu „Leonard Cohen. Wiemy, Kim Jest. Krążek zawiera utwory z repertuaru kanadyjskiego barda Leonarda Cohena, okraszone nowymi, autorskimi aranżacjami. Nie zabraknie też utworów znanych z naszych pozostałych płyt czyli Marek, Wódka i Drzewa oraz na Końcu Świta, jak również piosenek z repertuaru Jacka Kaczmarskiego.

💰 na sali widowiskowej będzie można obejrzeć przedmioty, które zostały wystawione na charytatywne aukcje. Licytacje w tym roku odbędą się poprzez stronę Allegro

🧨 do akcji dołącza stowarzyszenie Militarni Gniezno, które na naszym parkingu przygotuje pokaz sprzętu wojskowego. Szukajcie ich od 15.00 do 17.00

✨nie ma WOŚP bez Światełka Do Nieba! Odbędzie się ono o 20.00 w amfiteatrze po zakończonych koncertach

To tylko część atrakcji, które odbędą się tego dnia w całym mieście. Czekamy na Was 28 stycznia! Siema!

Skip to content