Centrum Kultury Scena to Dziwna

Surfersko i metalowo. Za nami Rockowe Halloween

Koniec października i jesienny klimat to idealny czas na ciężkie brzmienia. W ramach Rockowego Halloween zaprosiliśmy do nas dwa zespoły z różnych światów – poznańskie The Surfin’ Souls i lokalne Gauguns.

Wieczór rozpoczął się od występu naszych gości z Poznania. Czwórka muzyków gra w tym składzie od tylko dwóch lat, jednak w ich kompozycjach przejawia się doświadczenie, zmysł twórczy i niesamowite zgranie. The Surfin’ Souls doskonale czują surf rocka, oddając klimat lat 60., prezentują swoją łagodną stronę w lekkich balladach, ochoczo nawiązują do twórczości chociażby Dicka Dale’a czy The Lively Ones. Szybkie, momentami punkowe rytmy żywo zainteresowały gnieźnieńską publikę, która nagrodziła poznaniaków głośnymi brawami. Pozostaje nam tylko czekać na ich debiutancki album, który zbliża się wielkimi krokami.

Zamknięcie koncertu przypadło gnieźnieńskim licealistom. Piątkowe show pokazało, jaki postęp Gauguns poczynili w ciągu ostatnich lat – muzycy nabrali scenicznej pokory, nie rezygnując przy tym z obranych przez siebie konwencji i własnego humoru. W repertuarze po coverach nie ma już śladu – „Whisky In The Jar” czy „Ace Of Spades” zastąpiły autorskie kompozycje, które czerpią z dokonań zarówno Metalliki, jak i grup ze współczesnej metalowej sceny.

Rockowe Halloween to kolejna cegiełka w powrocie ciężkich brzmień do Pierwszej Stolicy. Jeszcze w tym roku szykujemy dla Was wyjątkowe koncerty na dwa grudniowe wieczory. Więcej informacji wkrótce!

Skip to content