Centrum Kultury Scena to Dziwna

Święto Przyjaciół 2023

Początek listopada to czas zadumy. Myślami wędrujemy do osób, których nie ma już z nami na świcie. By nie zapomnieć o swoich najbliższych, Centrum Kultury „Scena to dziwna” co roku organizuje Święto Przyjaciół – wspomnienie tych, bez których kulturalna historia powiatu nie byłaby taka sama. Swoim talentem, zaangażowaniem i pracą wpisali się w historię kultury naszego regionu.

Tegoroczna edycja „Święta Przyjaciół” skupi się na postaci Eugeniusza Górniaka – człowieka o wielu twarzach. Połowę swojego życia poświęcił aktywnej działalności w harcerstwie, a gnieźnianie mogli poznać go podczas jego zawodowej kariery w zakładowym domu kultury przy Gnieźnieńskich Zakładach Garbarskich czy też Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna. To dzięki niemu powstało Stowarzyszenie Artystyczno-Rehabilitacyjno-Terapeutyczne „Promyk” z placówkami w wielu miejscowościach. Wraz z nim wspomnimy także Teresę Rzeźniczak – przyjaciółkę naszego Centrum Kultury, która chętnie uczestniczyła w wielu wydarzeniach kulturalnych i charytatywnych.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18.30 w Sali widowiskowej CK eSTeDe. Święto Przyjaciół poprzedzi wernisaż wystawy „Przyjaciele” w ramach Festiwalu Fotografii „Z garażu Janusza Chlasty”, na który zapraszamy o godz. 18.00 do galerii Centrum Kultury.

Skip to content