Centrum Kultury Scena to Dziwna

Uroczysty koncert

Uroczysty koncert muzyki klasycznej, zatytułowany „W hołdzie obrońcom Ojczyzny i ofiarom sowieckiej napaści” odbędzie się w Centrum Kultury „Scena to dziwna”, w ramach obchodów 84. rocznicy sowieckiej napaści na Polskę. 17 września o godzinie 17.00 w sali widowiskowej eSTeDe usłyszymy utwory kompozytorów polskich w tym największe dzieła Fryderyka Chopina, polskie pieśni i słynne arie operowe Stanisława Moniuszki, utwory fortepianowe i pieśni do słów Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Adama Mickiewicza skomponowane przez Mieczysława Karłowicza i Ignacego Jana Paderewskiego.

Wszystko to w profesjonalnym opracowaniu, aranżacji i wykonaniu znanych muzyków, laureatów prestiżowych konkursów muzycznych, artystów współpracujących z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz Teatrem Wielkim Opery Narodowej w Warszawie.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne zaproszenia do nabycia w Centrum Kultury „Scena to dziwna” lub w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym (parter).

Skip to content