Centrum Kultury Scena to Dziwna

Dyrektorka eSTeDe zwalnia wszystkich…

Tak, stało się! Dyrektor Centrum Kultury „Scena to dziwna” podjęła decyzję o zwolnieniu wszystkich pracowników z bezrefleksyjnego korzystania z zasobów Internetu i zwróciła uwagę na konieczność świadomej weryfikacji publikowanych w sieci i mediach społecznościowych treści. Stąd też przewrotny tytuł naszego wpisu 😉

Często dajemy się nabrać nagłówkom i fake newsom. Selekcji rzetelności i prawdziwości docierającego do nas przekazu nie ułatwia nam także szybko rozwijająca się sztuczna inteligencja AI. Dzisiejsze warsztaty „Bezpieczny Internet” to doskonała porcja wiedzy, jak uchronić się przed kradzieżą tożsamości, wrażliwych danych i wizerunku. Rozmawialiśmy o psychologicznych aspektach odbioru treści, o często zaburzonej licznymi bodźcami percepcji oraz motywacjach, jakimi kierują się publikujący w sieci twórcy. A skoro poznaliśmy zagrożenia, to zgłębiliśmy także wiedzę, jak można im zapobiegać.

Spotkanie było jednym z cyklu letnich warsztatów dotyczących rozwijania umiejętności cyfrowych. O bezpieczeństwie w sieci opowiadał Bartosz Rybacki.

PS. Podczas warsztatu i także po nim nie ucierpiał żaden pracownik. Sprawdzamy tylko poczytność chwytliwych nagłówków 😉

Skip to content