Centrum Kultury Scena to Dziwna

TAPAS MUSIC FESTIVAL Tymon Tymański / XI Festiwal WyobraźnieSTeDe Centrum Kultury

Tapas Music Festival to pierwsze ogólnopolskie całoroczne wydarzenie kulinarno-muzyczne, jednocześnie uczta muzyczna i kulinarna. W ramach Tapas Music Festiwal, podczas XI Festiwalu Wyobraźni w eSTeDe, wystąpi Tymon Tymański.
Koncert pod hasłem TYMAŃSKI/ CIECHOWSKI to intrygujący powrót do muzyki i tekstów, które nigdy nie przestały być aktualne, stając się kanonem polskiego rocka. Tymon Tymański sięga po utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz legendarnej grupy Republika, jak również po swoje własne, inspirowane twórczością tczewskiego artysty.
TYMAŃSKI/CIECHOWSKI nie jest kolejnym koncertem pod hasłem „tribute to”. To bardziej sentymentalna podróż do źródeł dawnej, młodzieńczej fascynacji. Losy Tymańskiego i Ciechowskiego przecinały się kilkakrotnie, choć za życia tego drugiego nie doszło między nimi do współpracy. W latach 2014-2015 Tymański był natomiast frontmanem zespołu Nowe Sytuacje, złożonego m. in. z byłych muzyków legendarnej Republiki. Jako „dziecko Republiki” jest tez bardzo często i chętnie zapraszany przez organizatorów corocznego koncertu pamięci Ciechowskiego, organizowanego przez toruński klub Od Nowa.
Wydarzenie odbędzie się w Ogrodzie Wyobraźni eSTeDe.

SOBOTA, 27 MAJA 2023 O 15:00
Wstęp wolny.

Skip to content