Centrum Kultury Scena to Dziwna

Podsumowanie projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Z pełną świadomością możemy to stwierdzić. To nie prawda, że młodzież nie chce rozmawiać. Potrzebuje tylko miejsca i ważnych tematów!
19 kwietnia zakończyliśmy tegoroczną edycję projektu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Przez siedem miesięcy spotykaliśmy się z gnieźnieńską młodzieżą na seansach filmowych poruszających ważne i trudne problemy. Parenting dzieci, osoba z niepełnosprawnością w rodzinie, uzależnienia, stereotypy i wykluczenia, żałoba, hejt, zagrożenia związane ze światem wirtualnym, wreszcie trudne i skomplikowane relacje między rodzicami i ich dorastającymi dziećmi, to tylko niektóre problemy poruszane w prezentowanych filmach. Każde spotkanie poprzedzone krótką prelekcją i zakończone dyskusją wskazywało na potrzebę tworzenia okazji do spotkania i wymiany myśli. Mamy nadzieję, że będziemy mogli spotkać się ponownie w październiku.
W projekcie brali udział uczniowie: II Liceum Ogólnokształcącego im. Dabrówki, III Liceum Ogólnokształcącego im.J.Sobieskiego, Technikum TEB EDUKACJA, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 oraz Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Milenium. Seanse gromadziły średnio stuosobowa widownię, co jest dla nas powodem do wielkiej dumy i radości.
Filmy prezentowane w cyklu „Ważne tematy 2”: „Komunia” reż. A. Zamecka, „Amy” reż. A. Kapadia, „Green Book”reż. P. Farelly, „Mój piękny syn”reż. F. V. Groeningen, „Bell” reż. M. Hosoda, „Lato 1993” reż. C. Simón, „Córka trenera” reż. Ł. Grzegorzek

Skip to content