Centrum Kultury Scena to Dziwna

Koncert akcji MY Z WAMI. Gniezno dla Ukrainy

W sobotę, 25 lutego, spotkaliśmy się na koncercie, który był częścią akcji „MY Z WAMI. GNIEZNO DLA UKRAINY”. Gościliśmy na scenie solistkę z Ukrainy Tetianę Shachovą, młodych ukraińskich wykonawców tworzących zespół „New History” oraz uczniów gnieźnieńskich szkół ponadpodstawowych: Piotra Czerniaka (Zespół Szkół technicznych), Dominikę Szelestowską i Ewę Szczęsną (II Liceum Ogólnokształcące), Zuzannę Kulawiak, Alicję Szynkowską oraz Amelię Szafran (Zespół Szkół Przyrodniczo-Usługowych), Wiktorię Mikołajczyk (Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3). Na scenie zaprezentowała się także uczestniczka sceny wokalnej eSTeDe – Daria Nowakowska. Całość poprowadziła Olia Shirinowa.

Agresja Rosji na Ukrainę rozpoczęła się rok temu, ale nadal pamiętamy i chcemy pomagać. Dlatego koncert połączony był ze zbiórką, mającą konkretny cel – zakup dronów rozpoznawczych i noktowizorów dla kompanii wsparcia ogniowego 80 batalionu 54 brygady, która utrzymuje front w rejonie Sołedar-Bachmut. Zbiórkę zorganizowała Fundacja Tornister Młode Media, na której czele stoi Radosław Nawrocki. Razem z Tinkersem, panowie byli pomysłodawcami całej akcji, a wsparły ją organizacyjnie także Fundacja Młodzi w Uzależnieniu, Królewskie Morsy oraz Citroen Klub. Koncert ze zbiórką (podczas którego odbyły się także licytacje) objęli honorowym patronatem zarówno Starosta Gnieźnieński, jak i Prezydent Miasta Gniezna.

Zakończeniem tego specjalnego muzycznego spotkania była projekcja teledysku Pawła Brylewskiego, prezentująca okrucieństwa wojny w Ukrainie oraz specjalne podziękowania od przedstawicielki społeczności ukraińskiej dla wszystkich, którzy pomogli i nadal pomagają, jak działający od roku społecznie Monika Bartkowiak i Michał Posłuszny, którzy po raz kolejny organizują akcję zbierania najbardziej potrzebnych rzeczy dla żołnierzy będących na froncie.

Skip to content