Centrum Kultury Scena to Dziwna

KONCERT NOWOROCZNY ↦ 8 stycznia 2023r., godz. 17.00

🎼 🎶 Wszystkie osoby, które zgłosiły rezerwację miejsc drogą internetową oraz osoby posiadające zaproszenia, serdecznie zapraszamy do Sali Widowiskowej Centrum Kultury „Scena to dziwna”. 🎵 🍸 🍾 🎹 🎻 🎤

Całość KONCERTU NOWOROCZNEGO poprowadzi Dorota Kuczyńska, urodzona w Gnieźnie, pianistka, kameralistka, korepetytor wokalny i pedagog. Absolwentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie fortepianu prof. Jerzego Godziszewskiego i prof. Marii Murawskiej oraz kameralistyki w klasie prof. Mai Nosowskiej na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie. Laureatka wielu nagród i wyróżnień dla pianisty na wokalnych konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich. Prowadzi działalność koncertową jako kameralistka w kraju i za granicą (Austria, Niemcy, Włochy). Współpracuje z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Od 1997 r. jest wykładowcą w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz pedagogiem w szkołach muzycznych II stopnia w Toruniu i Włocławku. W 2022 r. otrzymała zaszczytny Srebrny Medal przyznany przez Prezydenta RP za długoletnią, wybitną działalność akademicką.

Na skrzypcach zagra, także urodzona w Gnieźnie Sara Powaga. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gnieźnie w klasie skrzypiec mgr Izabeli Dudy. Absolwentka wydziału instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie Prof.  dr hab. Pawła Radzinskiego. Skrzypaczka Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej, z którą grała u boku gwiazd takich jak: Justyna Steczkowska, Krzysztof Cugowski czy Igor Herbut. Wraz z Orkiestrą Kameralną Accademia del Arco grała koncerty zarówno w kraju jak i za granicą.  Nauczyciel skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia we Wschowie oraz prowadząca Scenę Skrzypiec w Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie.

Partie wokalne wykonają:

Natalia Roy – sopran. W roku 2021  ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu Agnieszki Piass. W 2017 roku podczas corocznego Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy debiutowała rolą Nastki w operetce Księżniczka Czardasza Imre Kálmána. W tym samym roku zdobyła II nagrodę na 2nd International Talsi Children and Youth Academic Singing and Vocal Ensemble Competition w Talsi na Łotwie, a w 2019 otrzymała Nagrodę Publiczności na The 5th International Singing Competition – The Alida Vane Award w Ventspils.

Karolina Pankowska – mezzosopranistka urodzona w Toruniu, absolwentka studiów pierwszego stopnia oraz dyplomantka studiów drugiego stopnia na wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr Anity Urban-Wieczorek. Jest stypendystką Rektora Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, wielokrotną laureatką, finalistką i zdobywczynią wyróżnień w krajowych i międzynarodowych konkursach wokalnych.

Michał Jopek – tenor, urodzony w Koszalinie, ukończył ZPSM II stopnia im. G. Bacewicz w Koszalinie w klasie gitary oraz studia I stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Obecnie jest dyplomantem studiów II stopnia na Wydziale Wokalno-Aktorskim. Debiutował na scenie w roku 2017, kreując rolę Toniego w operetce „Księżniczka Czardasza” I. Kálmána. W swoim repertuarze posiada także dzieła oratoryjno-kantatowe, m.in. Requiem d-moll KV. 626 W.A. Mozarta. Współpracował m.in. z Karlovarský Symfonický Orchestr w Karlovych Varach.

Jan Grzegorz Cieplik – bas. W 2022 roku ukończył studia na kierunku wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie prof. dr hab. Włodzimierza Zalewskiego. Został również trzykrotnym stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia i działalność artystyczną w 2018, 2019 oraz 2020 roku oraz dwukrotnym stypendystą Miasta Torunia w dziedzinie kultury w 2019 i 2020 roku.

Gościnnie wystąpi, młody, utalentowany muzyk, Stanisław Tlałka, miłośnik twórczości Fryderyka Chopina, pianista i klarnecista, który kontynuuje naukę w PZSM im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy.

Skip to content