Centrum Kultury Scena to Dziwna

„Zdrowie w głowie” wykład podczas Żywej Biblioteki

„Żywa Biblioteka” to nie tylko ciekawe spotkania i rozmowy z ludźmi. Podobnie jak poprzednio, przygotowaliśmy też wykład. Naszym gościem będzie pani Ewa Bartosik, psycholożka oraz terapeutka dzieci i młodzieży, związana z poznańskim Centrum Wspierania Relacji Fundacji „Relacyjni”. Zapraszamy w sobotę 26 listopada 2022 roku. O godzinie 13.30 rozpocznie się prelekcja „Zdrowie w głowie”.

Wykład poświęcony będzie zdrowiu psychicznemu i wsparciu osób doświadczających trudności w tym obszarze. Zajrzymy „pod powierzchnię” i dowiemy się jak wygląda rzeczywistość pacjentów psychiatrycznych. Poznamy zjawiska wykluczenia społecznego i autostygmatyzacji, które nie wspierają procesu zdrowienia. Porozmawiamy o możliwościach utkanych sieci wsparcia i warunków koniecznych w procesie zmiany i poprawy samopoczucia.

Żywa Biblioteka odbywa się w ramach projektu “Lokalnie dla różnorodności” realizowanego przez Stowarzyszenie Diversja przy wsparciu Credit Agricole Bank Polska z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG

Skip to content