Centrum Kultury Scena to Dziwna

Enigma i skarb z South Hinskey – Spotkanie z ciekawym człowiekiem

W sobotnie popołudnie odbyło się niezwykłe spotkanie z niezwykłym człowiekiem i jego niezwykłą książką. Naszym gościem był Mariusz Borowiak – jeden z najbardziej znanych polskich pisarzy i dziennikarzy morskich, mający w dorobku ponad 100 książek oraz broszur o tematyce wojenno-morskiej w ogólnym nakładzie ponad 250 000 egzemplarzy. Rozmawialiśmy nie tylko o książkach, ale także o wyjątkowych ludziach, wrakach okrętów, poszukiwaniu i odkrywaniu prawdziwych skarbów. Spotkanie było także okazją do prezentacji nowego wydawnictwa – “Skarb z South Hinskey”.

Bohaterowi spotkania towarzyszył kryptolog, dziennikarz i historyk, autor kilkunastu książek, głównie z dziedziny historii kryptologii i służb specjalnych – dr Marek Grajek.

Reszta wieczoru w eSTeDe upłynęła na osobistych rozmowach z Mariuszem Borowiakiem. Przy filiżance kawy można było nabyć jego publikacje i zdobyć autograf oraz podziwiać bogatą kolekcję jego książek.

Wraz ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie, będącym współorganizatorem tego spotkania, serdecznie dziękujemy za wieczór pełen wrażeń i ciekawych rozmów.

Skip to content