Centrum Kultury Scena to Dziwna

Aerial Joga – joga w chustach

Od 21 września 2022 roku (środa) starują cotygodniowe spotkania z Aerial Joga. Zajęcia będą odbywały się o godzinie 19.30 i potrwają godzinę.

Czym jest Aerial Joga?

Aerial joga to najnowszy trend. Prekursorem i propagatorem tej metody w Polsce, w pełnym aspekcie jogicznym jest Marvin Brener – pedagog, fizjoterapeuta i instruktor jogi. Cała idea związana z aerial jogą polega na tym, że ćwiczenia wykonywane są w chuście zawieszonej za pomocą specjalnych lin do sufitu. Wysokość można dowolnie regulować i dostosowywać do własnego wzrostu, indywidualnych potrzeb lub konkretnej pozycji.

W czasie ćwiczeń nasze ciało pracuje intensywnie, by pokonać siłę grawitacji. Jednocześnie pomaga nam zredukować napięcie w mięśniach, które wytwarza się, gdy spędzamy dużo czasu w pozycji siedzącej. Ćwiczenia w chuście poprawiają także naszą elastyczność i dobrze wpływają na stawy. Ponadto pozycje pomagają wzmocnić kręgosłup. Niewątpliwą zaletą jest poprawa krążenia krwi, redukcja tkanki tłuszczowej i wyćwiczenie lepszej koordynacji ruchów. Bardzo ważne jest to, że sami możemy kontrolować intensywność ćwiczeń, dostosowując wysiłek do naszych możliwości.

Ćwiczenia zawierają podstawowe asany z jogi, są wykonywane z dużym wyczuciem i płynnością ruchów. Zajęcia kończą pozycje relaksacyjne, które polegają po prostu na swobodnym bujaniu w chuście, co pozwala rozluźnić całe ciało i pozbyć się napięcia.

Zajęcia prowadzone będą przez instruktora Hata Jogi, Aerial Jogi oraz  Jogi dla dzieci z kilkuletnim stażem –  Jolantę Bosak – mgr resocjalizacji (ukończone studia z pedagogiki wczesnoszkolnej oraz wychowania fizycznego, wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą).

Startujemy 21 września 2022 roku. Godzinne zajęcia odbywać się będą w środy o godz.. 19.30.

Koszt zajęć:

– karnet na 4 zajęcia w miesiącu – 120 zł

– pojedyncze zajęcia – 35 zł

Ćwiczenia wykonywane w powietrzu z pewnością znajdą szybko wielu fanów, w końcu każdy z nas chce się czasem oderwać od rzeczywistości, a joga na chustach to idealny sposób na wysiłek fizyczny i relaks.   

Kontakt z Instruktorką – tel. 600 306 771

Zapraszamy!

Skip to content