Centrum Kultury Scena to Dziwna

Niedzielne popołudnie z muzyczną „Retrospekcją”

Zapraszamy do świata sprzed 100 lat, kiedy w Polsce królowała poezja Juliana Tuwima i Andrzeja Własta, muzyka filmowa i kabaretowa w najsmaczniejszym wydaniu, a w knajpkach za oceanem – przy szklaneczce whisky i dobrym cygarze – słuchało się swingu Cola Portera czy Georga Gershwina.

Nastrojowość koncertu tworzyć będą najwspanialsze hity lat 20-stych i 30-stych, a także moda z epoki, a wszystko to prezentowane na deskach Centrum Kultury „Scena to dziwna” przez znanych artystów.

Marta Szydlik – wokal. Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego AM w Poznaniu, wykonawczyni partii solowych i chóralnych w teatrach muzycznych i operowych w Poznaniu, Bydgoszczy i Kaliszu.

Basia Krenz – piano. Pianistka, akompaniatorka, dyrygentka, chórzystka, instruktorka muzyczna. Poza muzyką klasyczną, kochająca stare przeboje, jazz oraz swing.

Mateusz Bałdyga – kontrabas. Student wydziału instrumentalnego AM w Poznaniu. Współpracował m. in. z Filharmonią Gorzowską, orkiestrą Collegium F oraz CoOperate Orchestra. Jest również kontrabasistą zespołu kameralnego Ensemble 622.

Łukasz Jankowski – cajon. Wielki miłośnik rytmu i pulsu, jego muzyczna droga wiodła przez różne style, udzielał się w zespołach z muzyką tradycyjną, reggae, rockową i jazzową.

Zapraszamy do „eSTeDe” w niedzielę 21. sierpnia o godz. 18.00. Bilety w cenie 5 zł do nabycia w sekretariacie eSTeDe oraz przed koncertem.

Skip to content