Centrum Kultury Scena to Dziwna

Slam to dziwny (i poetycki)

CK Scena to dziwna i stowarzyszenie „Ośla Ławka” po raz pierwszy łączą siły w poetyckim przedsięwzięciu, które odbędzie się w Ogrodzie Wyobraźni. Wydarzenie odbędzie się w środę 20 lipca o godzinie 19.00. Wstęp wolny.

Slam poetycki? Przypomnijmy, że na slam składają się cztery zasady slamu: własne teksty, brak rekwizytów, trzy minuty na występ oraz publiczność w charakterze jury, które decyduje o przechodzeniu do kolejnych rund i zwycięstwie.
W nawiązaniu do nazwy i niezwykłego miejsca pierwszy raz w Gnieźnie odbędzie się slam poetycki w wersji nieortodoksyjnej.

Skoro slam to dziwny, to niech będzie wyjątkowy!

Zasady występu ograniczamy do własnych tekstów i trzech minut. Cała reszta jest w rękach Waszej wyobraźni. Na slamie to dziwnym będzie można używać rekwizytów, przebrań, instrumentów muzycznych, będzie można śpiewać i tańczyć.

Zapraszamy poetów, poetki, osoby raperskie, performerskie i wszelkich czcicieli słowa.

UWAGA, UWAGA
W tym roku slamy poetyckie w Gnieźnie po raz kolejny stanowią część ogólnopolskich mistrzostw z wielkim finałem w Poznaniu. Zwycięstwo w małej gnieźnieńskiej lidze daje przepustkę do zmagania się z najlepszymi slamerami w kraju. W naszej stolicy (pierwszej) odbędą się trzy turnieje:
– Slam pod Latarnia
– Slam to dziwny (w eSTeDe)
– Finałem gnieźnieńskim będzie IX Slam Poetycki im. Franciszka Rabelais

Skip to content