Centrum Kultury Scena to Dziwna

Teatr, taniec, … integracja!

Miniony czwartek można uznać za duże święto w Centrum Kultury „Scena to dziwna”. Zaprezentowaliśmy już fotorelację z pokazu tańca najmłodszych uczestników naszych sekcji, jednak nie było to jedyne wydarzenie tego popołudnia.

Rozpoczęliśmy premierą spektaklu, przygotowanego przez grupę teatralną Centrum Aktywności Społecznej, pod kierunkiem Pana Michała Frydrycha. Aktorzy – amatorzy zaprezentowali „Koło życia” – formę teatralną wykorzystująca znane teksty popkultury oraz własną twórczość. Uniwersalny przekaz uzupełnił pokaz taneczny Lidii Przybysz i Marcina Kuźlaka, udowadniając, że bez względu na stan, płeć, czy ograniczenia, wszyscy ludzie są sobie równi i zmagają się z przeciwnościami losu. Takie jest i było właśnie tytułowe „Koło życia”.

Drugą część spotkania, którą zainaugurowały tańczące dzieci, poświęcono prezentacji sekcji tanecznych działających w eSTeDe pod sztandarem CAS Largo. Był żywiołowy nowoczesny street dance (pod kierunkiem Matyldy Walkowiak) i interpretacja tańców latynoskich (prowadzący Marcin Kuźlak). Ponownie na scenie amfiteatru wystąpił duet – Lidia Przybysz i Marcin Kuźlak – prezentując walc wiedeński i dowodząc, że nawet poruszając się na wózku inwalidzkim, można oddać się sztuce tańca towarzyskiego.

Spotkanie zamknął bardzo żywiołowy trio-kwartet, w którym swoje osiągnięcia taneczne prezentuje na co dzień instruktorka Matylda Walkowiak. Wysoki poziom umiejętności tanecznych zespołu udowodnił jedynie, że pod okiem takich opiekunów naszych sekcji tanecznych można wiele osiągnąć, nawet na profesjonalnym parkiecie.

Wydarzenie pozwoliło na wspólne spotkanie wszystkich grup, które w ciągu tygodnia korzystają z oferty zajęć centrum Kultury „Scena to dziwna” i działającego w nim Centrum Aktywności Społecznej Largo. Było to spotkanie niezwykle twórcze, przyjemne i integrujące. Z radością czekamy na kolejne!

Skip to content