Centrum Kultury Scena to Dziwna

Jazzowy weekend w eSTeDe

Jeśli muzyka w eSTeDe, to tylko w najlepszym wydaniu. Miniony weekend upłynął w jazzowej odsłonie.

Pamiętamy jeszcze występ kontrabasisty Pawła Pańty w trio z bułgarskim pianistą Konstantinem Kostovem i perkusistą Patrykiem Doboszem, kiedy to w marcu 2020 roku wspólnie z agencją artystyczną JazzGra zorganizowaliśmy ów koncert (z powodu remontu obiektu eSTeDe) w Auli „Medyka”. Tym razem, w minioną sobotę, mistrz improwizacji Paweł Pańta, wystąpił w duecie z romantykiem fortepianu Bogdanem Hołownią, już w naszej – jak to sam Pańta podkreślił nieraz podczas koncertu – „pięknej sali” Centrum Kultury. Duet Pańta & Hołownia w klasyczny sposób wykonał utwory w większości autorstwa Jerzego Wassowskiego, a grający na pianinie Hołownia dodatkowo okrasił koncert barwnymi anegdotkami.

Z kolei w niedzielne, upalne popołudnie w eSTeDe zagościł jazz z gatunku nowoorleańskiego. Poznańska formacja Dixie Company, realizując program o nazwie Mała Akademia Jazzu, rozbawiła publiczność żywiołową i radosną muzyką,  jednocześnie w przystępny sposób wprowadzając w tajniki jazzu rozemocjonowanych, najmłodszych słuchaczy. Żywy kontakt z muzyką w wykonaniu sekstetu (klarnet, trąbka, puzon, banjo, kontrabas, perkusja) stanowił niewątpliwą atrakcję i gwarantował dobrą zabawę.

Trzymając się zasady – jeśli muzyka w eSTeDe, to tylko najlepsza, już dziś zapraszamy na koncert podsumowujący rok działalności „Sceny Skrzypiec eSTeDe” prowadzonej przez Sarę Powagę, który odbędzie się w czwartek 30 czerwca o godzinie 17.00. Czynimy starania, aby solistom podczas ich koncertu akompaniował wybitny, gnieźnieński pianista i organista młodego pokolenia.  Szczegóły wkrótce. Już teraz serdecznie zapraszamy!

Skip to content