Centrum Kultury Scena to Dziwna

Koncert Movie Jazz – najpiękniejsze tematy muzyczne z polskich filmów i seriali w eSTeDe

Już  w niedzielę 29 maja o godz. 17.00 w ramach 10 Festiwalu Wyobraźni zapraszamy do Centrum Kultury „Scena to dziwna” na koncert septetu Movie Jazz.

MOVIE JAZZ  – to formacja powstała w 2010 roku. Tworzą ją poznańscy muzycy – pedagodzy, instrumentaliści współpracujący z czołowymi postaciami polskiej sceny jazzowej i rozrywkowej. Ich bogaty dorobek artystyczny i sceniczny został doceniany wielokrotnie podczas licznych konkursów i festiwali muzycznych w Polsce i zagranicą. W składzie Movie Jazz wielokrotnie gościli uznani artyści polskiej sceny jazzowej, jak Maciej Sikała, Piotr Baron, Przemysław Jarosz, Jakub Olejnik i inni.

Szczególne brzmienie zespół zawdzięcza swojemu składowi, nawiązującemu do najlepszych światowych wzorców. Zestawienie czterech improwizujących saksofonów i jazzowej sekcji rytmicznej tworzy niezwykły, dynamiczny i pełen ekspresji efekt.

Repertuar zespołu opiera się na najpiękniejszych i najbardziej popularnych tematach z polskich filmów i seriali od okresu 20-lecia międzywojennego po czasy współczesne. Stanowią one  kanwę, na której muzycy snują  swe  jazzowe opowieści.

Fundamentem wszelkich muzycznych zjawisk w Movie Jazz są oryginalne aranżacje, stworzone wyłącznie dla tego składu i niewykonywanie przez żaden inny zespół. Łączą w sobie wyczucie stylu z  nastrojem konkretnego filmu, a ich kunszt i bogactwo harmoniczne wprowadzają słuchacza w nieznane dotąd obszary. Ich autorką jest pianistka i kompozytorka, lider zespołu –  prof. Katarzyna Stroińska-Sierant, laureatka m.in. I nagrody Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego im. Krzysztofa Komedy.

Movie Jazz – to niezwykłe połączenie melodyjności polskich tematów filmowych z mistrzostwem wykonawczym i jazzową energią.

Podczas koncertu Movie Jazz usłyszmy tematy ze znanych filmów i seriali, m.in.:

„Czterdziestolatek”, „Czterej pancerni i pies”, „Vabank”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „07 zgłoś się” „Stawka większa niż życie” i wiele innych.

Movie Jazz  tworzą:

Katarzyna Stroińska – Sierant – piano

Zbigniew Wrombel – bass

Mirosław Kamiński – drums

Jan Adamczewski – s. sax, a. sax, t. sax, flute

Jarosław Wachowiak – s. sax, t. sax

Paweł Pełczyński – t. sax

Robert Błoszyk – t. sax, bar. Sax

Bilety w cenie 10zł do nabycia w sekretariacie eSTeDe, w dni powszednie w godz. 8.00-16.00. Serdecznie zapraszamy.

Skip to content