Centrum Kultury Scena to Dziwna

Dzień Flagi

W 2004 r. Sejm ustanowił Dzień Flagi. Celem święta jest promowanie szacunku do flagi oraz propagowanie wiedzy o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych. W tym dniu Polacy z dumą wywieszają flagi w domach i instytucjach państwowych. 2 maja obchodzimy także Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Dzień Flagi jest jednym z trzech świąt przypadających w pierwszych dniach maja.

Już jutro z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w katedrze gnieźnieńskiej o godz. 10.00 odprawiona zostanie uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Mszy przewodniczyć będzie Ksiądz Radosław Orchowicz, biskup pomocniczy archidiecezji gnieźnieńskiej. W imieniu samorządowców Powiatu Gnieźnieńskiego zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego udziału w nabożeństwie. Po uroczystej Mszy Świętej, przedstawiciele władz samorządowych, złożą kwiaty przed pomnikiem króla Bolesława Chrobrego.

Pamiętajmy w tych dniach o barwach narodowych. 🇵🇱 Z tej okazji na całej długości ulicy 3 Maja w Gnieźnie tradycyjnie powiewać będą biało-czerwone flagi. 🇵🇱 Zachęcamy mieszkańców do wspólnego świętowania i dekorowania flagami balkonów i okien – nie tylko 2 maja, ale przez cały weekend majowy. Świętujmy razem! 🇵🇱

Skip to content