Centrum Kultury Scena to Dziwna

„Architektura spod pióra…” – otwarcie wystawy.

Po raz kolejny galeria Centrum Kultury „Scena to dziwna” rozbłysła światłami prezentując nową ekspozycję. Tym razem podziwiać można prace Tadeusza Panowicza przedstawiające zabytkowe budynki, budowle, kościoły i obiekty (w tym już nieistniejące) z terenu powiatu gnieźnieńskiego. Uzupełnieniem wystawy są także wiernie odwzorowane kwatery Drzwi Gnieźnieńskich.
Inauguracją prezentacji prac wykonanych piórkiem był czwartkowy wernisaż zatytułowany „Gniezno i okolice – architektura spod pióra z teki Tadeusza Panowicza”. Wystawa jest niezwykłą wędrówką historycznymi ścieżkami okolic Gniezna, która pozwala odbiorcy zatrzymać wzrok na perłach i „perełkach” bliskiej nam architektury. Rangę artystyczną prac podnosi ich staranne wykonanie i odwzorowanie z dbałością o najmniejsze szczegóły.
Fakty i  wspomnienia, które Panowicz naniósł na swoje prace, zostały zaprezentowane podczas wernisażu w sposób charakterystyczny dla tego artysty – nie zabrakło anegdot, niebanalnych wypowiedzi oraz swobody, z jaką grafik opowiada o swojej pracy.
Wśród przybyłych gości nie zabrakło przyjaciół artysty i sympatyków ceniących sobie talent Tadeusza Panowicza.

Wystawę można oglądać do 18 marca 2022 roku.

Skip to content