Centrum Kultury Scena to Dziwna

Wernisaż „FOMO: Wszystko albo nic”

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy “FOMO: Wszystko albo nic” przygotowanej przez młodych artystów, który odbędzie się 24 listopada o godzinie 17.30 w holu Centrum Kultury “Scena to dziwna” w Gnieźnie. Ekspozycja zawiera kilkanaście prac twórców powiązanych z Gnieźnieńskim Towarzystwem Młodych Artystów między innymi studentek Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Politechniki Poznańskiej.

“Wystawa “FOMO: Wszystko albo nic” to wizualna interpretacja zagadnienia, które zaburza nasze postrzeganie na świat. Sztuka nieodzownie koresponduje z rzeczywistością. Artysta jest obserwatorem, kreatorem i uczestnikiem jednocześnie.” – mówi Tymoteusz Mikołajczyk – jeden z dwóch kuratorów wydarzenia. Podczas wernisażu odbędzie się krótki performance. Ekspozycja będzie dostępna w holu Centrum Kultury do 31 stycznia 2022 roku.

Twórcy: Julia Golec, Julia Graczyk, Martyna Walkowiak, Tim Curtis, Weronika Kryj
Kuratorzy wystawy: Tymoteusz Mikołajczyk, Ramzes Łagiewski
Scenariusz wernisażu: Tymoteusz Mikołajczyk, Ramzes Łagiewski
Organizatorzy: Centrum Kultury “Scena to dziwna” we współpracy z Gnieźnieńskim Towarzystwem Młodych Artystów

Otacza nas ogromna ilość bodźców, informacji i możliwości. W natłoku często czujemy, że omija nas to, co ciekawe, wartościowe i ważne. Na nasze odczucia względem siebie oddziałuje iluzoryczny świat social mediów i upiększonych celebrytów. Trudno nie ulec wrażeniu, że istnieje lepsza opcja, a potem jeszcze lepsza, jeszcze lepsza i tak w koło. W strumieniu przyciągają nas przede wszystkim kontrastowe i pełne natężenia informacje, dlatego balans okazuje się często nieuchwytny, jakbyśmy mieli zaburzone poczucie równowagi.

“FOMO (wł. Fear of Missing Out) definiowany jest jako wszechobecna obawa, że inni mogą mieć satysfakcjonujące doświadczenia, w których my jesteśmy nieobecni, charakteryzuje się chęcią pozostawania w ciągłym kontakcie z tym, co robią inni.” (Przybylski i inni, 2013)


Szczegóły dostępne w wydarzeniu na facebook’u.

Skip to content