Centrum Kultury Scena to Dziwna

Koncert Roberta Mazurkiewicza i Przemysława Bielawy

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości, 10 listopada o godzinie 18.00 w eSTeDe odbędzie się koncert Roberta Mazurkiewicza i Przemysława Bielawy. Program, który zaprezentują powstał z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa to według krytyków jeden z najciekawiej brzmiących duetów męskich poruszających się w klimatach „Krainy Łagodności”.

Robert to muzyczna instytucja. Przede wszystkim gitarzysta (ale jak trzeba to zagra na wszystkim), kompozytor, tekściarz, realizator dźwięku, wspaniały aranżer. Na muzycznej scenie od 30 lat – solista i założyciel zespołów: Czekolada i Mazurkiewicz Party Quartet – laureata, m. in. legendarnej Giełdy Piosenki w Szklarskiej Porębie. Grał wszędzie i wygrał wszystko… Na koncie ma trzy płyty oraz kilkanaście utworów na różnych składankach wydanych m. in. przez Polskie Radio. Ostatnia płyta nosi tytuł Podróż i ukazała się w sierpniu 2017 roku.

Przemek – gitarzysta, harmonijkarz, kompozytor, założyciel i lider zespołu Nieobecni, z którym zawojował m. in. Yapę w Łodzi, Giełdę w Szklarskiej, Kropkę w Głuchołazach, Przystań w Górznie. Wielokrotny laureat konkursów w różnych projektach muzycznych. Na koncie ma płytę nagraną z tym zespołem.

Roberta i Przemka połączyła przyjaźń i miłość do muzyki. Rozpoczynając wspólną muzyczną przygodę stworzyli klimatyczny duet sympatycznych panów w średnim wieku, grających mieszankę muzyki – od poezji śpiewanej, bluesa po bossanovę czy pop ballady. Ich autorskie kompozycje do tekstów m. in. Iwony Przygody, Katarzyny Swędrowskiej czy Marka Sochackiego od razu zyskały uznanie wśród publiczności i muzycznej braci. Podbili serca jurorów m. in. Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, Bazuny, Terepaczkowa, Poetyckiej Stajni czy Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego w Bydgoszczy. Są laureatami Międzynarodowego Festiwalu „Porta” w Usti nad Łabą. Mają na koncie szereg wspaniałych koncertów w różnych miejscach w kraju i za granicą.

Wstęp wolny.

Skip to content