Centrum Kultury Scena to Dziwna

Nabory do Zespołu Tańca Ludowego „Gniezno”

Miłośnicy sztuki ludowej, tancerze i muzycy!

Zespół Tańca Ludowego „Gniezno” oraz Centrum Kultury „Scena to dziwna” zapraszają dzieci, młodzież oraz dorosłych na koncert i konkursy z nagrodami połączone z naborem do zespołu.

Impreza odbędzie się 16 października o godzinie 16.00 w eSTeDe. Wstęp wolny.

W trakcie naborów odbędzie się zbiórka dla Ingi Soszyńskiej, 9-letniej dziewczynki z poważną wadą serca, która tylko dzięki kosztownej operacji ma szansę na normalne życie.

Zespół Tańca Ludowego ,,Gniezno’’ powstał w 2016 roku przy Centrum Kultury ,,Scena to dziwna” w Gnieźnie. Głównym celem Zespołu jest pielęgnowanie i kultywowanie polskiego folkloru oraz tradycji ludowych, w szczególności: tańca, przyśpiewek, zwyczajów i obrzędów.

Dotychczas Zespół dał kilkadziesiąt koncertów. Brał udział w Dniu Polskim zorganizowanym z okazji Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Padwie. Ma na swoim koncie nagrody zdobyte podczas konkursów i przeglądów.

Zespół Tańca Ludowego „Gniezno” w swoim repertuarze posiada: tańce szamotulskie, tańce łowickie, kujawiaka, poloneza, obrzęd dożynkowy, noc Świętojańską oraz kolędy i pastorałki.

Skip to content