Centrum Kultury Scena to Dziwna

Spektakl dla dzieci – chodzi lalkarz światem

Pracownia Konserwacji Bajek w składzie: Pan Walizka i Michał Pilas zapraszają do Ogrodu Wyobraźni w Centrum Kultury Scena to dziwna. Autorski spektakl dla dzieci, zawiera ciekawe elementy interakcji i zabawy. Lalki, przygoda i piosenki oraz wzruszająca historia wiecznego wędrowca. To tylko niektóre zalety spektaklu. Opowieść pokazuje przede wszystkim jak wiele szczęścia w życiu daje pasja i zainteresowania.

Bilety wstępu w cenie 10 pln dostępne są w Centrum Kultury „Scena to dziwna” od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 do 17.00.W spektaklu Panu Walizce i

Michałowi Pilasowi przeszkadzają:
Papuga, Żyrafa, i 3 Szpliny ze spalonego teatru.
Tradycyjnie wszystko, lub prawie wszystko mieści się w Walizce i dziecięcej wyobraźni. Nie zabraknie motyli, bębnów, gitary i śmiechu.


Pracownia Konserwacji Bajek – to najczęściej duet. Stałym elementem jest Pan Walizka – czyli Jarek Mikołajczyk, lalkarz, edukator i instruktor teatralny. Pierwsze przedstawienia PKB sięgają 2006 roku. Obecnie Pan Walizka najczęściej występuje w towarzystwie Pawła Bąkowskiego lub Michała Pilasa. Duet, który zobaczymy w eSTeDe to kontrastujące ze sobą postaci, budowane na zdarzeniach typu Flip i Flap czy Don Kichot i Sancho Pansa. Obecność Michała Pilasa gwarantuje muzyczność przedstawienia. Artysta jest między innymi autorem piosenek Piast Superstars wykonywanych przez Marka Piekarczyka i Darka Malejonka. Ponadto wraz z Mikołajczykiem tworzą nietuzinkowy duet edukatorów muzealnych MPPP w Gnieźnie.

Skip to content