Centrum Kultury Scena to Dziwna

Dzień otwarty Zespołu Tańca Ludowego „Gniezno”

Serdecznie zapraszamy na dzień otwarty Zespołu Tańca Ludowego “Gniezno”, który odbędzie się 24.06 o godzinie 18.00 w Centrum Kultury “Scena to dziwna” po koncercie Zespołu. Będzie to idealna okazja, żeby poznać taniec ludowy oraz dołączyć do zespołu. Mile widziani są reprezentanci każdej grupy wiekowej.

Podczas zajęć będą Państwo mogli poznać m.in. podstawowe kroki tańców ludowych, zapoznać się z przepiękną ludową muzyką, a także posłuchać wiadomości o strojach ludowych, instrumentach i zwyczajach.

Poznamy między innymi: tańce szamotulskie, tańce łowickie, poloneza itp.
Dzieci będą mogły zabawić się z nami na ludowo.

Zespół skupia w swoim składzie dzieci, młodzież i osoby dorosłe uczące się i pracujące. Głównym celem Zespołu jest pielęgnowanie i kultywowanie polskiego folkloru oraz tradycji ludowych, w szczególności: tańca, przyśpiewek, zwyczajów i obrzędów oraz propagowanie ich wśród społeczeństwa.


Od początku powstania Zespołu jego Kierownikiem artystycznym, choreografem i instruktorem jest Irena Kolanowska – ogromny pasjonat folkloru, wieloletnia tancerka Zespołu Folklorystycznego ,,Szamotuły”. Akompaniatorem jest Pan Jarosław Kusz również związany z folklorem od wielu lat. Zespołowi towarzyszy także na koncertach kapela ludowa.


Dotychczas Zespół dał kilkadziesiąt koncertów na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego. Zespół Tańca Ludowego ,, Gniezno” uatrakcyjnia wiele imprez lokalnych w formie koncertów tanecznych i corocznie prezentuje obrzęd dożynkowy.

Zachęcamy wszystkich młodych i starszych do udziału oraz do zasilenia naszych szeregów.

Zapraszamy do Zespołu tancerzy, śpiewające osoby oraz muzyków, czyli wszystkich tych, którzy lubią taniec, śpiew oraz chcieliby spędzać swoje wolne popołudnie z Zespołem.

Skip to content