Centrum Kultury Scena to Dziwna

Paweł Pańta Trio – 05/03/2020

Światowej sławy muzycy, tworzący międzynarodowy projekt pod nazwą „Paweł Pańta Trio” wystąpią już 5 marca w Gnieźnie. Koncert odbędzie się w Auli „Medyka” ul. Mieszka I 27 o godzinie 19.15.
Zespół tworzą:
– lider formacji Paweł Pańta, wybitny kontrabasista i gitarzysta basowy, absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, wieloletni członek kwintetu „I Solisti di Varsavia”, współpracujący z kwartetem „Prima Vista”, laureat nagrody Grammy za album „Night in Calisia” z „Włodek Pawlik Trio”,
– Konstantin Kostov, wirtuoz fortepianu, absolwent Richard Strauss Conservatory w Monachium, laureat pierwszej nagrody w Międzynarodowym Konkursie Kompozytorów w Sofii, zdobywca Grand Prix na „Musikforderpreis Gasteig” w Monachium, wykładowca fortepianu jazzowego na Uniwersytecie muzyki i teatru w Monachium,
– Patryk Dobosz, perkusista, Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie katedry muzyki współczesnej i jazzowej, zdobywca Grand Prix konkursu „Powiew Młodego Jazzu” w ramach „X Krokus Jazz Festiwal”, współpracuje m.in. z High Definition Quartet, Maciejem Obarą, Włodkiem Pawlikiem, Januszem Muniakiem, Randym Breckerem.
Muzycy wykonują własne utwory, standardy jazzowe oraz transkrypcje kompozycji muzyki klasycznej.
Na koncert zaprasza organizator – Centrum Kultury „Scena to dziwna” oraz partnerzy: Agencja Artystyczna Jazzgra i Jazz Club Amok.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia są w tymczasowej siedzibie „eSTeDe” – Gniezno, ul. Wrzesińska 2 (stacja kolejki wąskotorowej) pn-pt w godz. 8.00 – 18.00 oraz sb w godz. 8.00 – 12.00.
Serdecznie zapraszamy.
Skip to content