Centrum Kultury Scena to Dziwna

Nowy plan zajęć w eSTeDe

Z wielką radością prezentujemy nowy rozkład zajęć w Centrum Kultury “Scena to dziwna”. Razem z Centrum Aktywności Społecznej LARGO zapraszamy do naszych pracowni i do udziału w spotkaniach naszych scen. A jest ich naprawdę sporo! Od scen muzycznych (perkusja, skrzypce, gitara elektryczna, pianino dla początkujących, scena wokalno-instrumentalna, akordeon, scena rapowa i nowo powstała scena folkowa), po rękodzieło i zajęcia kreatywne (pracownia kreatywna dla dzieci i dorosłych, pracownia twórczego działania, pracownia szydełka, pracownia rzeźby ludowej, pracownia krawiecka) oraz malarstwo (scena malarstwa, spotkania w pracowni malarstwa i rysunku dla młodzieży i dla dorosłych). A skoro będzie coś dla ducha, to nie zabraknie także aktywności dla ciała. Oprócz tradycyjnej gimnastyki czekają joga, tai-chi i nordic walking oraz zumba. Kontynuować będziemy również zajęcia scen tańca – dla dzieci, street dance dla młodzieży, czy taniec towarzyski dla dorosłych.

W nowym sezonie kulturalnym nie zabraknie także oferty związanej z odkrywaniem tajników multimediów. Rozpoczynamy zajęcia skierowane do seniorów z zakresu obsługi komputera i poruszania się po wirtualnym świecie, młodzież szkół średnich natomiast będzie mogła brać udział w zajęciach sceny multimedialnej. Po raz kolejny będzie działała także scena fotografii.

Nowa oferta Centrum Kultury to nie tylko warsztaty. W naszych murach spotykać się będzie klub szachowy oraz scena historyczna. Na naj-najmłodszych (1-4 lata) czeka scena kreatywnego malucha, a w niej zabawy integracyjne, ruchowe, sensoryczne, ogólnorozwojowe, umuzykalniające i wspierające motorykę małą. Cyklicznie będą odbywały się także “Spotkania z Ukrainą”. Jest to odpowiedź na potrzeby osób, które znalazły w Polsce swój tymczasowy dom i chciałyby czynnie uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym. Rozmowy, wieczory poetyckie, warsztaty – to jedynie kilka propozycji, które będą realizowane w ramach tych spotkań.

Również zespoły reprezentacyjne powiatu gnieźnieńskiego wracają do swojej twórczej “pracy” w eSTeDe. Na próbach spotykać się będą Chór Mieszany “Metrum”, Orkiestra Dęta Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Zespół Tańca Ludowego “Gniezno”. Nowy sezon kulturalny to nowa szansa na to, by stać się częścią tychże zespołów.

Prowadzenie scen i pracowni Centrum Kultury “Scena to dziwna” powierzyliśmy instruktorom, którzy swoimi nieprzeciętnymi umiejętnościami potrafią i chcą dzielić się z uczestnikami zajęć. Każdy z nich jest specjalistą i pasjonatem dziedziny, którą reprezentuje. Spotkania rozpoczynamy od 12 września 2022 roku (poniedziałek). Udział w zajęciach jest bezpłatny dla uczestników. Zapisy prowadzą Instruktorzy na pierwszych spotkaniach scen i pracowni.

Poniżej prezentujemy plan sekcji i pracowni wraz z nazwiskami Instruktorów prowadzących zajęcia. W takim towarzystwie warto rozwijać swoje pasje i zdobywać nowe umiejętności. Serdecznie zapraszamy do Centrum Kultury “Scena to dziwna”! Dodatkowych informacji udzielamy pod nr tel. 61 424 07 72.

Powrót do góry strony
Skip to content